Poslanecké majetkové nepriznanie

Autor: Martin Fecko | 7.3.2017 o 13:44 | Karma článku: 10,34 | Prečítané:  8112x

Znovu tu máme začiatok nového kalendárneho roku a s ním, okrem iných , aj pre poslancov NR SR , povinnosť do 31.3. podať majetkové priznanie. To ako sa doteraz podávali a čo sa tam malo uvádzať, bolo z času na čas aj predmetom ...

mediálnych výstupov a debát.

      Z týchto, tam povinne udaných informácií, sa nedalo dozvedieť, či zhodnotiť nárast či úbytok majetku príslušných poslancov za kalendárny rok. Budeme to riešiť. Musí to byť jednoznačne identifikovateľné, presné a vy hodnotiteľné, počuli sme zo strany vládnych poslancov v predchádzajúcom volebnom období. Poslanec je predsa verejný funkcionár, zástupca občanov a Tí majú právo vedieť, ako si ich zástupca gazduje na svojom piesočku za ich peniaze. Hovoríme stále o korupcii, podplácaní , zlatých padákoch, ryžovaní pri výkone poslaneckého mandátu a snahe bojovať s tým a urobiť samozrejme nápravu. Ako sa to dnes darí ? 
Neskutočné, neverím vlastným očiam! V majetkovom priznaní je pri kategórii nehnuteľného majetku neuveriteľná zmena oproti minulým rokom. Aká ? Jednoduchá. Údaj katastrálne územie, číslo parcely, číslo listu vlastníctva a podiel v % sa stal údajom nepovinným. Neskutočné !!! 

      Ako štátny zamestnanec na bývalom pozemkovom úrade som musel dokladovať aj príslušnú zmluvu ( po odstránení chránených osobných údajov)!!! No poslanec NR SR , stačí keď uvedie, že vlastní ornú pôdu, TTP, ovocný sad, inú stavbu, rodinný dom, garáž, atď. Jednoducho nič. Či to vlastníte v metroch štvorcových, alebo v desiatkach a stovkách hektárov nikoho nemá zaujímať, tak isto, či máte 3 haciendy, rodinné domy alebo len záhradné chatky je asi tiež nepodstatné. Nesúhlasím, neberiem! Takto si nepredstavujem kontrolu majetku zástupcov občanov. Hanba a znova hanba demokracii po slovensky !!! 

      Páni poslanci a poslankyne, bojíte sa vari svojich voličov, že sa budú oprávnene pýtať, že ako ste sa dopracovali k podozrivému nárastu svojho majetku počas výkonu svojho mandátu ? Moje priznanie zostáva rovnaké a aj s presnými údajmi tak ako po iné roky!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Posledná kapitola

Ani nový majiteľ nepomáha. Legendárnu značku pochovali košickí žraloci

Minerálka Slatina zmizla z trhu.

Píše Tomáš Drucker

Čo premiér pokazil, minister financií neopraví

Matovič si na rodičov a deti spomenul, až keď jeho preferencie prerazili dno.


Už ste čítali?