Zákon , ktorý podnecuje k rebélii a k vzburám prijatý samozrejme v demokratickom zriadení.

Autor: Martin Fecko | 17.4.2015 o 16:43 | Karma článku: 5,09 | Prečítané:  597x

O čo ide ? Aký je to zákon ?  Je to zákon o obecnom zriadení. Predstavte si , že pokiaľ nejakí  občania miestnej časti  obce (historicky danej a niekedy pričlenenej k inej obci)  sú nespokojní a chcú  sa odčleniť, tak zo zákona potrebné referendum sa má realizovať nie v nespokojnej časti ale na území   celej obce.  

   

           To znamená, že musí prísť minimálne 50 % oprávnených voličov a z týchto 50% musí  súhlasiť s príslušným odčlenením. Kedy je to možné reálne docieliť ? Skoro nikdy . Áno skoro, lebo je  tu ešte jedna cesta – cesta rebélie nespokojných občanov a ich vzbury. Prečo ? No lebo dobrovoľne  tam tých 50% voličov z celej obce nedostanú ! Čo im musia vystrojiť Tí nespokojní občania,  aby ich  donútili prísť k urnám ? No predsa ich tak naštvať, tak im liezť na nervy, tak im strpčovať život, že  bytostne im bude záležať na tom aby ich odkopli a to čím skôr. Proste urobiť tým voličom celej obce  zo života peklo, aby ich (min. 50% z nich ) k tým urnám dotisli, v zmysle zákona samozrejme. Takto si  teda predstavujeme demokraciu po slovensky. Nie je to teda legislatíva ktorá podnecuje k rebélii ?  No je !  Kde je kolíska demokracie ? No predsa vo Veľkej Británii. Takže keď sa tam chcelo  prednedávnom  odtrhnúť Škótsko od Veľkej Británii, tak britský premiér išiel presviedčať Velšanov   alebo Škótov , aby sa neodtrhli. No samozrejme že Škótov, lebo referendum  bolo vyhlásené len na  území Škótska. Samozrejme, kde inde by malo byť? Tí sú nespokojní , nie ostatní!    

 

       Pokiaľ tento stav chcete zmeniť, tak žiaľ doteraz nie je politická vôľa poslancov vládnej strany  SMER, aby mu dali priechod. V prebiehajúcom 6.volebnom období už bola mojou osobou 4 krát daná  novela tohto zákona , ktorá rieši daný stav t.j. aby sa referendum týkalo len občanov nespokojnej  časti obce. No neprešlo to. Nevadí, budem ho dávať aj  ďalej, lebo problém nie je vyriešený. Pravda  raz musí zvíťaziť, ak chceme hovoriť že žijeme na Slovensku v demokracii. Vzdať dúfam , že sa  nemienime. Ja teda nie.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?