Aby bolo chleba i neba alebo ach tá politika !

Autor: Martin Fecko | 16.7.2014 o 0:00 | (upravené 16.7.2014 o 7:39) Karma článku: 12,87 | Prečítané:  657x

 Keď sa tak na to pozrieme,  kde máme teraz na Slovensku  najviac „naslovovzatých“  predsedov vlád, ministrov, poslancov ?  No predsa v debate v pohostinstvách, bufetoch, krčmách atď.  pri pive resp. pri poldeci.  Hrdé, tvrdé reči , desiatky riešení na všetky neduhy. No keď k nim prídem a poviem super, tak poďte sa o to biť a presadiť  tieto riešenia   aj do parlamentu ,  tam už je problém.  Tvrdia, že to sa nedá, to musíte byť v nejakej strane, to musíte hento – tamto. Proste výhovorka na výhovorku. Ja tvrdím, že všetko sa dá, aj bez straníckeho trička, len to musíš  chcieť . Dokáž, že ľudia Ti veria, postavia sa za Teba a pri voľbách dostaneš príslušné hlasy resp. krúžky (možno napríklad aj na kandidátke hnutia OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností). Kde je vôľa, je aj cesta, no a kde je pevná vôľa , je aj pevná cesta. 

Pýtam sa : Má náš slovenský občan , náš volič jasno v tom, aké vlastnosti by mal spĺňať napríklad poslanec  do NR SR ? Každý len nadáva, ale vie, akého svojho zástupcu tam chce ?
Po štyroch rokoch ako poslanec parlamentu konštatujem, že v ňom fúka dobrý psychický, fyzický, ale aj ekonomický uragán. 
Na mojich obyčajných stretnutiach s našimi občanmi po prebratí všetkých možných tém, ktoré trápia občanov, spravidla príde od nich aj záverečná otázka ( a je jedno, či je to stretnutie v Humennom, Spišskej Novej Vsi, Nitre alebo v Bratislave) :  „Pán poslanec a kedy bude lepšie u nás na Slovensku ? “ No človeče, tak teraz buď múdry !!! 
Podľa môjho najlepšieho svedomia a vedomia odpovedám, že poslanec NR SR (a nielen tu )  nech len splní  tieto dve podmienky :
1.    Pán poslanec, pani poslankyňa, keď po predpísanom poslaneckom sľube na Ústavu SR povieš slovo „sľubujem“, tak touto minútou sa Tvoje ja mení na My !  Ešte raz - Tvoje JA sa mení na MY.  Zabudni na svoj biznis, ako preň trhnúť niečo z rozpočtu štátu, zabudni, že zamestnáš celú svoju blízku aj vzdialenú rodinu, všetkých kamarátov ...atď.    Pán poslanec, pani poslankyňa, po sľube už zastupuješ   5,4 miliónov občanov SR od Novej Sedlici až po Kúty. Nič viac, nič menej!!!               
2.     Ak Ti náhodou pri výkone poslaneckého mandátu ponúknu aj miliardu (alebo viac ) eur  
( nemusí to byť len priamo v peniazoch, ale aj v iných podobách - službách, „rôzneho dobra“), tak ich nevezmeš, lebo to nie sú Tvoje peniaze, ale peniaze našich občanov, ktorých zastupuješ. Tieto peniaze potom chýbajú v zdravotníctve, v školstve, v poľnohospodárstve a inde, proste v našej spoločnej peňaženke). Pán poslanec, pani poslankyňa, berieš predsa poslanecký plat, na ktorý sa zbierajú naši občania. 
Na záver jedna otázka a aj moja odpoveď na ňu:   Čo sú vlastne voľby do NR SR????  Povedané normálnou rečou - naši občania ( voliči ) raz za 4 roky povedia, kto vie s ich peniazmi najlepšie gazdovať, hospodáriť. Do parlamentu po každých voľbách posielame  150 najlepších gazdov s našimi peniazmi.  Nič viac, nič menej !!! Máme tam (a nielen teraz)  tých najlepších ??? Hlboko o tom pochybujem.

Takže kedy sa budeme mať na Slovensku dobre ? Vážení voliči, ak nájdeme aspoň 76 poslancov (optimálne 90 ) s takýmito vlastnosťami . Utópia ?  Myslíte si, že zo 4,2 milióna ľudí sa nenájde 76 (90) takých?  Verím, že ich tu máme, len ich treba nájsť a musíme ich nájsť ! Takže poďme ich hľadať, nájsť a dať im podporu. Ináč si tu môžeme do nemoty hovoriť, čo tu chceme všetko v demokracii budovať , rozvíjať. Nič nebude a lepšie už vôbec nie.  
A na záver to je asi rozdiel medzi politikom a štátnikom. Politik to vidí na 4 roky a po ňom môže byť spálenisko, potopa. Štátnik to vidí na 20 - 50 rokov, ako  by mal ním  vedený štát vyzerať , ako zachovať hodnotné prežitie národa počas celosvetových ekonomických, morálnych, etických a iných búrok a kríz. Niektorí z vedúcich osobností nášho súčasného politického života sa vyjadrili aj do médií, že na Slovensku sa štátnici ešte nenarodili. Neverím! Sú, len ich nevieme nájsť a dobrovoľne vtiahnuť do riešenia vecí verejných v prospech našich občanov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?