Slovenský pozemkový Klondyke

Autor: Martin Fecko | 15.4.2014 o 11:03 | (upravené 15.4.2014 o 13:24) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  929x

Ak sme mali statočných predkov, ktorí uhájili príslušné územie obývané danou komunitou  pred nájazdmi svojich ziskuchtivých susedov a iných útočníkov nemali by sme byť na nich hrdí ? Ja si myslím že „ÁNO“ ! A zároveň si to stále pripomínať, aby sa poučili aj súčasné a ďalšie prichádzajúce generácie, že nie všetko je samozrejmé, ale že to bolo v mnohých prípadoch ťažko vydobyté aj drahou krvou našich predkov. Keď nevieme skade sme prišli, nevieme kto sme, nemôžeme ani vedieť kam ideme. Ak si to vezmeme  územie našej republiky, tak sme mohli byť už viac ako 1100 rokov pomaďarčení, 70 rokov možno aj počeštení. No nie sme!  Slovák má ,už viac ako 20 rokov a to po prvýkrát v jeho dejinách, list vlastníctva na svoju vlastnú krajinu. A čo je dôležité, že  je výlučným vlastníkom !!! Sláva !  Slováci, no nemáme byť  na to hrdí ?!

Ja môžem povedať za seba že 100% - ne som a budem brániť svoju rodnú hrudu. To je ten globálny pohľad, ktorému sa v európskom priestore a ani v žiadnom inom nevyhne žiadny národ a žiadna komunita, ktorá chce žiť a fungovať.  No na druhej strane mám smútok z toho, že keď už sme pánmi svojho územia a svojho času národa slovenského, ako je to možné, že si nevieme sami usporiadať riadenie tohto štátu tak, aby sa mal Slovák dobre vo svojom vlastnom dome? Prečo ? To nech si zodpovie každý  politik a každá politická strana, ktorá tu od roku 1993 bola. Nič Vám Vaše svedomie nevyčíta páni politici? Ak Vám nič nevyčíta Vaše svedomie, tak asi ho nemáte!

Pri prístupových rokovaniach vstupu Slovenska do EÚ ste našu pôdu zdedenú po predkoch zadefinovali ako kapitál nie ako národné bohatstvo, čím ste ju degradovali na výpredajový artikel.  Podobný scenár sa odohráva v neďalekom Česku už od roku 2012. Nakoľko nie sú oficiálne štatistiky, podľa viceprezidenta agreárnej komory ČR Jindřicha Šnejdrla, vo vnútrozemí cudzinci vlastnia alebo ovládajú cca 20% poľnohospodárskych pozemkov a v pohraničných oblastiach s Rakúskom a Nemeckom je to ešte o 10 % viac.  Aké budú percentá pri dvojnásobne menšom Slovensku za rovnaký čas ? A ak zoberieme do úvahy sociálnu a ekonomickú situáciu našich občanov ( vlastníkov pôdy), myslíte, že nedôjde k rozpredaniu nášho gruntu?  Chceme byť v nájme vo vlastnom ?

Posledným aprílovým dňom končí desaťročné prechodné obdobie počas ktorého si občania ostatných krajín EU nemohli kupovať našu poľnohospodársku pôdu.  Prečo sme nemali na rokovaní NR SR v apríli resp. skôr zákon,  ktorý má ministerstvo už dávno pripravený a  ktorým sme to mohli aspoň obmedziť keď už nie zastaviť?  A najbližšia schôdza je až 13. mája, keď už bude zjavne po termíne. Chceme otvoriť poľnohospodársky pôdny fond aj pre špekulantov a podnikavcov ?  Ešte vždy však môžeme dať mimoriadnu schôdzu NR SR, kde za môže tento zákon prijať v skrátenom legislatívnom konaní, aby nevznikol tento pozemkový Klondyke.  Ešte stále je čas to zmeniť !!! Len sa musí chcieť !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?