Len ticho, ticho, ide predsa druhé kolo prezidentských volieb.

Autor: Martin Fecko | 26.3.2014 o 8:46 | Karma článku: 14,00 | Prečítané:  873x

Táto schôdza je výnimočná?  Viete čím ? 33.schôdza NR SR je naplánovaná  od 18.3.2014 do 4.4.2014 resp. aj dlhšie podľa potreby. Jej výnimočnosť je v tom, že začala v čase  po prvom kole prezidentských volieb. V čase konania druhého kola týchto volieb bude v plnom prúde pri prejednávaní  plánovaných legislatívnych návrhov zákonov.  Mimoriadne tu vyvstávajú pre jedného z prezidentských kandidátov určité ohrozenia potenciálnej voličskej základne a  hlavne ak sa jedná o kandidáta vládnej strany , ak by sa teda prejednávali v tomto čase, a zvlášť ak by ešte aj prešli, boli by to nepopulárne a adrenalín u našich občanov zvyšujúce legislatívne návrhy zákonov.

Áno, z tejto kategórie návrhov  bola otvorená Ústava SR, kde sa strhla pomerne ostrá a zaujímavá diskusia, pričom  slovo dané  kompetentnými  poslancami  vládnej strany SMER, že sa tak neudeje ( t.j. nebude prejednávaná pred 2. kolom prezidentských  volieb ) bolo ta ta. Ale v tomto hurhaji nenápadne, akoby nič,  bol predsedom parlamentu  navrhnutý a samozrejme vernými poslancami  aj odsúhlasený, časový presun jedného plánovaného bodu a to bodu č. 18 z programu aktuálnej schôdze z 26.3.2014 na 1. 4. 2014.

 

V podobných prípadoch a zaužívaná rokovacia kultúra v zmysle rokovacieho poriadku hovorí aj o patričnom zdôvodnení daného presunu prerokovania daného bodu. Čuduj sa  svete,  v tomto prípade nebolo nič, len priamo hlasovanie. Prečo asi ? Zámer, nedôslednosť? Čo sa vlastne skrýva pod týmto bodom č. 18 ?

 

Je to vládna novela zákona o pozemkových úpravách ( č. 330/1991 Zb. v z.n.p. ) a zákona o usporiadaní  vlastníctva k pozemkom ( č. 180/1995 Z.z.). Na gestorskom Výbore pre pôdohospodárstvo a životné prostredie (ďalej len výbor) už prerokovaná bola a boli tu samozrejme aj prijaté pozmeňujúce návrhy podané  poslancami  strany SMER.

 

A aha,   tu sú tie nevybuchnuté nášľapné míny, ktoré môžu riadne rozčeriť hladinu voličskej základne a ubrať tak prepotrebné hlasy a dať ich druhej strane. O čo ide ? Ide o reštitučné vydanie a vrátenie vlastníctva našim občanom k pozemkom v bývalom vojenskom priestore Javorina . Podľa vyjadrenia dotknutých občanov je tam veľký chaos veľký chaos a podľa všetkého,  nie je dosť pôdy pre všetkých oprávnených občanov. A teraz v pozmeňujúcich návrhoch prijatých na výbore  sa“ neštandardným postupom „ , ako uvádzajú predkladatelia,  to ide riešiť a to aj tak, že Register obnovenej evidencie pozemkov sa nezapíše do katastra nehnuteľností.

 

Nič viac, nič menej.  Samozrejme, že nemému decku sa nerozumie! A v tomto prípade to aj vyvolalo pobúrenie na strane vlastníkov pozemkov. Boli tento nesúhlas vyjadriť aj v Bratislave, no čakali márne, prejednania zákona sa nedočkali. Prečo?  Pretože keby toto prejednanie tak náhodou napadli v rozprave opoziční poslanci , mohlo by sa to skončiť kadejako a to si predsa teraz nemôžu dovoliť.  Takže vážení voliči ticho, ticho,“ kľud“ ,  nič sa nedeje a vládni poslanci  predsa vedia aké zákony majú prijímať . A hlavne teraz do 29.3.2014 to 100%-tne vedia. Dobré tiché politické divadlo. Gratulujem im, vedia to bravúrne.  Verím, že národ nemá a nebude mať krátku pamäť a zodpovedne to vo voľbách takejto politickej garnitúre spravodlivo, čestne a  priamo spočíta. Občania, držím Vám palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?