Len ticho, ticho, ide predsa druhé kolo prezidentských volieb.

Autor: Martin Fecko | 26.3.2014 o 8:46 | Karma článku: 14,00 | Prečítané:  858x

Táto schôdza je výnimočná?  Viete čím ? 33.schôdza NR SR je naplánovaná  od 18.3.2014 do 4.4.2014 resp. aj dlhšie podľa potreby. Jej výnimočnosť je v tom, že začala v čase  po prvom kole prezidentských volieb. V čase konania druhého kola týchto volieb bude v plnom prúde pri prejednávaní  plánovaných legislatívnych návrhov zákonov.  Mimoriadne tu vyvstávajú pre jedného z prezidentských kandidátov určité ohrozenia potenciálnej voličskej základne a  hlavne ak sa jedná o kandidáta vládnej strany , ak by sa teda prejednávali v tomto čase, a zvlášť ak by ešte aj prešli, boli by to nepopulárne a adrenalín u našich občanov zvyšujúce legislatívne návrhy zákonov.

Áno, z tejto kategórie návrhov  bola otvorená Ústava SR, kde sa strhla pomerne ostrá a zaujímavá diskusia, pričom  slovo dané  kompetentnými  poslancami  vládnej strany SMER, že sa tak neudeje ( t.j. nebude prejednávaná pred 2. kolom prezidentských  volieb ) bolo ta ta. Ale v tomto hurhaji nenápadne, akoby nič,  bol predsedom parlamentu  navrhnutý a samozrejme vernými poslancami  aj odsúhlasený, časový presun jedného plánovaného bodu a to bodu č. 18 z programu aktuálnej schôdze z 26.3.2014 na 1. 4. 2014.

 

V podobných prípadoch a zaužívaná rokovacia kultúra v zmysle rokovacieho poriadku hovorí aj o patričnom zdôvodnení daného presunu prerokovania daného bodu. Čuduj sa  svete,  v tomto prípade nebolo nič, len priamo hlasovanie. Prečo asi ? Zámer, nedôslednosť? Čo sa vlastne skrýva pod týmto bodom č. 18 ?

 

Je to vládna novela zákona o pozemkových úpravách ( č. 330/1991 Zb. v z.n.p. ) a zákona o usporiadaní  vlastníctva k pozemkom ( č. 180/1995 Z.z.). Na gestorskom Výbore pre pôdohospodárstvo a životné prostredie (ďalej len výbor) už prerokovaná bola a boli tu samozrejme aj prijaté pozmeňujúce návrhy podané  poslancami  strany SMER.

 

A aha,   tu sú tie nevybuchnuté nášľapné míny, ktoré môžu riadne rozčeriť hladinu voličskej základne a ubrať tak prepotrebné hlasy a dať ich druhej strane. O čo ide ? Ide o reštitučné vydanie a vrátenie vlastníctva našim občanom k pozemkom v bývalom vojenskom priestore Javorina . Podľa vyjadrenia dotknutých občanov je tam veľký chaos veľký chaos a podľa všetkého,  nie je dosť pôdy pre všetkých oprávnených občanov. A teraz v pozmeňujúcich návrhoch prijatých na výbore  sa“ neštandardným postupom „ , ako uvádzajú predkladatelia,  to ide riešiť a to aj tak, že Register obnovenej evidencie pozemkov sa nezapíše do katastra nehnuteľností.

 

Nič viac, nič menej.  Samozrejme, že nemému decku sa nerozumie! A v tomto prípade to aj vyvolalo pobúrenie na strane vlastníkov pozemkov. Boli tento nesúhlas vyjadriť aj v Bratislave, no čakali márne, prejednania zákona sa nedočkali. Prečo?  Pretože keby toto prejednanie tak náhodou napadli v rozprave opoziční poslanci , mohlo by sa to skončiť kadejako a to si predsa teraz nemôžu dovoliť.  Takže vážení voliči ticho, ticho,“ kľud“ ,  nič sa nedeje a vládni poslanci  predsa vedia aké zákony majú prijímať . A hlavne teraz do 29.3.2014 to 100%-tne vedia. Dobré tiché politické divadlo. Gratulujem im, vedia to bravúrne.  Verím, že národ nemá a nebude mať krátku pamäť a zodpovedne to vo voľbách takejto politickej garnitúre spravodlivo, čestne a  priamo spočíta. Občania, držím Vám palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?